.

1. Aký rozmer pneumatiky namontovať?

Je dôležité použiť rovnaký rozmer ako u pôvodne namontovaných pneumatík (pneumatiky namontované výrobcom na novom vozidle) a zároveň musí byť tento rozmer zapísaný v Technickom preukaze vozidla. Ak chcete zistiť, aký rozmer pneumatík je na Vašom automobile, najskôr si to pozrite v technickom preukaze vozidla a potom si uvedený rozmer overte na automobile. Rozmer pneumatík je uvedený na jej bočnici. Napríklad: 205/55 R16 91H Musíte použiť pneumatiky s rovnakým rozmerom (šírka, výška, priemer, index zaťaženia, index rýchlosti*). *Môžete jazdiť na pneumatikách s vyšším rýchlostným indexom. Väčšina ľudí si ale v bežných rozmeroch nekupuje pneumatiky s vyšším rýchlostným indexom, pretože ten býva väčšinou o dosť drahší. Pri väčších priemeroch pneumatík sa zasa robia iba vysokorýchlostné indexy W a Y.

2. Sú pneumatiky predávané na tejto internetovej stránke nové?

Naša firma predáva výlučne nové pneumatiky vyrábané v súlade s európskymi normami.

3. Sú pneumatiky ponúkané na tejto internetovej stránke na sklade?

Všetky nami ponúkané značky pneumatík máme priamo od výrobcov z ich výrobných skladov. Pneumatiky nenakupujeme od veľkoobchodníkov ani od iných predajcov pneumatík. Priamo na našom sklade máme niekoľko tisíc kusov pneumatík. Tým, že sme zásobovaní zo skladov výrobcov pneumatík máme k dispozícii niekoľko stotisíc kusov pneumatík dostupných do jedného až piatich pracovných dní. Napriek uvedenému sa občas môže stať, že pneumatiky niektorého rozmeru a výrobcu nie sú dostupné v rozumnom časovom horizonte. V tomto prípade sa snažíme ponúknuť zákazníkovi adekvátnu alternatívu od iného výrobcu v podobnej kvalite.

4. Sú pneumatiky fakturované s DPH alebo bez DPH?

Všetky ceny uvedené na našej stránke sú uvedené s DPH. Faktúra ako daňový doklad s vyúčtovaním objednávky, sumy DPH a celkovej sumy je zákazníkovi zaslaná E-MAILOM na platnú emailovú adresu uvedenú v objednávke. Ak ste faktúru nenašli v prijatých správach, skúste sa pozrieť do priečinku nevyžiadanej pošty - SPAM.

5. Aká je dodacia lehota?

Štandardne by mal zákazník po vyplnení objednávky a jej odoslaní, dostať do cca 5 min. mail, ktorý potvrdzuje, že sme objednávku prijali s uvedeným číslom objednávky a sumarizuje údaje z objednávky. V deň prijatia objednávky alebo v nasledujúci pracovný deň objednávku spracujeme a v prípade, že máme pneumatiky na našom sklade, alebo sú dostupné do 24 hodín zo skladu výrobcu, zasielame mail o akceptácii objednávky a pneumatiky pripravíme na expedovanie špedičnej spoločnosti, ktorá pneumatiky doručí spravidla nasledujúci deň. Týmto spôsobom väčšinu objednaných pneumatík doručíme od 2 do 4 pracovných dní po akceptácii objednávky.

6. Ako zistím dátum výroby?

Dátum výroby je uvedený na bočnici pneumatiky (obvykle len na jednej strane). Jedná sa o 4 miestny kód. Napr. 2020 = pneumatiky boli vyrobené v 20. týždni roku 2020. Ak máte pneumatiky ázijských značiek, je pravdepodobné že tam to číslo nie je celé, respektíve tam dátum výroby nie je vôbec.